Sporty motorowe: Szablewski jest najlepszy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzianin po raz kolejny udowodnił, że znakomicie spisuje się w sportach motorowych. Po udanych występach kartingowych z powodzeniem kontynuuje swoją dalszą karierę.

Podczas Gali Sportu Motorowego, którą zorganizowano w sobotę 23 listopada, Szablewski odebrał puchar za mistrzostwo Polski w dywizji narodowej w klasie 1 w wyścigach samochodowych 2019 organizowanych przez Polski Związek Motorowy. Tym samym Szablewski przebił osiągnięcie sprzed roku, kiedy to był wicemistrzem. Średzianin był już pewny zwycięstwa przed ostatnią rundą wyścigów na Torze Poznań. Wcześniej wygrał pięć z sześciu rund. Ponadto w tym roku Szablewski zajął też czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Kia Platinum.

Dodajmy, że Jakub Szablewski urodził się we Wrześni 15 stycznia 2014 r. W wieku 14 lat został najmłodszym mistrzem Polski w historii wyścigów samochodowych. Jest to jeden z najlepszych polskich kartingowców, który po 7 latach (w 2018 r.) przesiadł się do samochodu i już w pierwszym sezonie zdobył dwa tytuły Wyścigowych Mistrzostw Polski. Od sezonu 2019 wystartuje w klasie SC Cup zawodów Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross.

Wśród swoich największych osiągnięć średzianin może zaliczyć mistrzostwo Polski Hour Race (2018), wicemistrzostwo Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach (2018), powołanie do kadry narodowej sportu kartingowego (2018), a także zdobycie czterokrotnie mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski w kartingu (w latach 2010-2017).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ