Karate: Występ na Zawodowej Gali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tydzień temu opisywaliśmy sukcesy sióstr Węcławiak w dwóch weekendowych turniejach karate – w Szczecinie i Toruniu. Zabrakło już miejsca na opisanie występu najstarszej z sióstr – Darii, która miała trzeci występ i to nie byle jaki.

Daria w sobotni wieczór 16.11 wystąpiła w Gali Karate Profesjonalnego WUKF2 rozegranej w Szczecińskim Domu Sportu. Impreza, której pierwsza edycja odbyła się w Szczecinie wiosną, miała pierwotnie odbyć się w Danii, a kolejna będzie rozegrana w przyszłym roku w Dublinie. Daria i jej rywalka w pojedynku żeńskiego kata – Laura Helsted - były pierwszymi kobietami na matach profesjonalnego karate. Mimo, że wygrała Dunka, to Daria była bardzo zadowolona z występu.

– Nie nastawiałam się na wynik, bo Laura od lat jest gwiazdą mistrzostw federacji WUKF, a ja tam ostatnio startowałam pięć lat temu – mówi średzianka – zatem faworytka była tylko jedna. Warto dodać, że w Mistrzostwach Europy WUKF w 2014 drużyna kata juniorek, którą Daria współtworzyła z dwiema koleżankami z Kościana wygrała w finale z Dunkami, a Laura była wtedy w tej drużynie. Tym razem Dunka była lepsza ale Daria bezapelacyjnie zjednała sobie aplauz publiczności.

Nasza zawodniczka podkreśla, że to był występ inny niż setki turniejów, w których brała udział. Światła, ognie, oprawa, konferansjer – to wszystko zapewniło niesamowite wrażenia. Cała uwaga publiczności była skoncentrowana na jednej oświetlonej macie. Kto chciałby to jeszcze raz zobaczyć może poszukać w YouTube – WUKF2.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ