Średzianie w Krakowie Średzianie w Krakowie Polonia Środa

Biegli w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatni kwietniowy weekend trójka biegaczy ze Środy spędziła w Krakowie. Oczywiście podczas tego pobytu nie mogło zabraknąć biegowej aktywności.

W sobotę 28 kwietnia w stolicy Smoka Wawelskiego i Lajkonika odbyło się wielkie biegowe święto. Wystartował 18. PZU Cracovia Maraton. Dzień wcześniej odbył się Bieg Nocny, mini maraton, maraton na rolkach, a także bieg w szpilkach i z krawatami. W głównej imprezie nie mogło zabraknąć średzkiego akcentu.

Aneta Machajewska i Sylwester Pawlak z sekcji biegowej Polonii wybiegali swój nowy rekord życiowy na królewskim dystansie. Mimo fatalnych warunków, chłodu i lejącego deszczu na mecie zegar pokazał średnianom wynik 3:43:31. Dzień wcześniej w Biegu Nocnym na dystansie 10 km startował Tomasz Kwiatkowski (Polonia), który uzyskał czas 56:34. Dodajmy, że rekord trasy w maratonie ustanowił Kenijczyk Cyprian Kotut (2:09:18) przed Japończykiem Kentaro Jakamoto (2:11:34). Wśród pań triumfowała Viktoriya Khapilina z Ukrainy (2:28:03).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA