Piłkarze świetnie rozpoczęli rundę wiosenną. Piłkarze świetnie rozpoczęli rundę wiosenną. Czesław Kościelski

Zdeklasowali rywala

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Bałtyk Gdynia.

W 19. minucie piłkę głową do bramki rywali skierował Igor Jurga. W 30. minucie poloniści przeprowadzili akcję, po której na uderzenie zdecydował się Jakub Wilk. Piłka po rykoszecie dotarła do Adama Gajdy, który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty później Polonia zadała kolejny cios. Piłkę wzdłuż bramki zagrał Krzysztof Bartoszak, a z około 5 metrów do bramki skierował ją ponownie Adam Gajda. W 39. minucie akcję strzałem głową zamknął Luis Henriquez.
Po zmianie stron Polonia kontrolowała przebieg wydarzeń. W 66. minucie Krzysztof Bartoszak sprytnym lobem zdobył 5. bramkę dla zespołu. Ostatecznie Polonia rozgromiła Bałtyk 5:0.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 23. Kozłowski, 22. Skrobosiński, 2. Borucki, 25. Henriquez, 14. Jurga (68` 27. Nowak), 8. Zgarda (46` 15. Górzyński), 10. Kujawa, 20. Gajda (65` 17. Gwit), 7. Wilk, 11. Bartoszak (65` 9. Pawlak).

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl