GPŚ - Usługi graficzne

Sporo medali z Wrześni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwanaście indywidualnych i jeden drużynowy - to medalowy dorobek Mikasy w zawodach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate rozegranych we Wrześni.

Wrzesińskie zawody rozegrane w niedzielę 24 lutego zgromadziły dwustu startujących z trzech województw, w tym dziesięcioro z Mikasy. Jedyny medal drużynowy - srebro w kata 2009 i młodszych zdobyła debiutująca w takim składzie ekipa: Patryk Delestowicz, Patryk Zimowski i Klara Bestyńska. Wcześniej cała trójka zdobywała medale indywidualne: Klara i Patryk Zimowski – brązy w kata białych i żółtych pasów, a Patryk Delestowicz – dwa złota – w kata wyższych stopni oraz w fantomie. Dwa złota - w kihonie i kata PK zdobyła Marta Kroczka, a Konstanty Wartecki – złoto w kihonie i srebro w kata PK. Złote medale w kata wyższych stopni zdobyły siostry Węcławiakówny – Vanessa (2006/2007) oraz Nicole (2004/2006). Ostatnie medale dla Mikasy zdobyli w kihonie Mikołaj Szternel (brąz 2012 i młodsi) oraz Jakub Koprowski (2009/2010).

We Wrześni zaprezentowała się też 6-osobowa ekipa do 13. roku życia z Giecza, która przywiozła aż 6 medali: Zofia Kowalewska (złoto w kumite indywidualnym), Jędrzej Małek (srebro w kumite indywidualnym), Patrycja Nowak (srebro w kihonie, srebro w kata, srebro w kumite indywidualnym), Tobiasz Podgórski (brąz w kihonie), Kacper Wachowski oraz Mateusz Krotofil (tuż za podium).

Nie zabrakło też karateków z Klubu Karate Shinobi Dominowo z Sekcji Karate w Słupi Wielkiej i Sekcji Karate z Sulęcinka. Zawodnicy godnie reprezentowali swoje Kluby osiągając sukcesy. Barbara Marszałkowska zajęła 3. miejsce w konkurencji kumite fantom dziewcząt (2010 i młodsze), Paulina Kiepulska zajęła 1. miejsce w konkurencji kihon dziewcząt (2011), Wiktoria Stulpa zdobyła brąz w konkurencji kihon dziewcząt (2012) oraz srebro w kata pierwszy krok (2012 i młodsi).

Kajetan Rozmiarek stanął na podium dwa razy na trzecim jego stopniu w konkurencjach kihon chłopców (2011) oraz kata pierwszy krok (2011-2009), Jan Egiert wywalczył brązowy medal w konkurencji kihon chłopców (2011), Martyna Hamrol zdobyła dwa brązowe medale w konkurencjach kata pomarańczowe i wyższe dziewcząt (2008 i młodsze) oraz w konkurencji Kumite dziewcząt (2009-2008), Bartosz Bachorski wywalczył brązowy medal w konkurencji Kihon chłopców (2012) Tuż za podium tym razem znaleźli się: Gabriela Sroka, Jacek Egiert, Julia Suchorska, Dawid Spychaj, Jakub Chmielewski, Stanisław Sysak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.