Miłosław: Przyznał się do zabójstwa swojego ojca Tomasz Szternel/Radio Września

Miłosław: Przyznał się do zabójstwa swojego ojca Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dożywocie grozi Mateuszowi P. z Miłosławia, który jest podejrzany o zabójstwo swojego ojca 63-letniego Eugeniusza P.

Zwłoki mężczyzny zostały ujawnione przez członka rodziny w dniu 20 stycznia 2020 r. w mieszkaniu należącym do ofiary. – Jak ustalono, Eugeniusz P. zmarł w wyniku czterech ciosów zadanych nożem w klatkę piersiową i szyję. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano osobę podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim być 22-letni syn zmarłego Mateusz P., który zamieszkiwał w tym samym mieszkaniu – informuje prokurator Michał Smętkowski, rzecznik prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Dwa dni później Sąd Rejonowy we Wrześni aresztował podejrzanego na trzy miesiące. – Sąd całkowicie podzielił argumentację do tego, że zgromadzone na obecnym etapie dowody wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu przez podejrzanego, a także na to, że zachodzą przesłanki do zastosowania tymczasowego aresztowania tj. surowa kara grożąca podejrzanemu, jak również obawy i ucieczki i matactwa – powiedział Radiu Września prokurator Krzysztof Woźniak.

Kilka dni temu podejrzany usłyszał zarzut popełnienia zbrodni określonej w art. 148 § 1 kk, czyli zabójstwa. Przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni przyznał się do popełnienia tego czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie ujawnia motywów zbrodni. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ