Środa: Bezpieczny senior Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Środa: Bezpieczny senior

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze średzkiej policji wraz z pracownikami ZUS prowadzą wspólne działania, podczas których uświadamiają seniorów przed niebezpieczeństwami związanymi podczas robienia zakupów czy spacerów po mieście.

W środę w średzkim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Profilaktyki. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozmawiała z przychodzącymi do urzędu emerytami i rencistami.

– Na początku czerwca 2018 r. na poziomie krajowym zawiązane zostało porozumienie między dwoma instytucjami – Policją i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ta współpraca miała na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli i poszerzenia świadomości społecznej w aspekcie pojawiających się zagrożeń ze świata przestępczego. W tym roku wspólna działalność na rzecz podniesienia bezpieczeństwa seniorów jest kontynuowana – wyjaśnia asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.

Seniorzy otrzymywali materiały informacyjne, a także otrzymywali porady związane z podniesieniem bezpieczeństwa podczas zwykłych codziennych czynności, spacerów po mieście czy podczas zakupów.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA