W nocy 28 maja wybuch pożar w Poczcie przy ul. Poselskiej. W nocy 28 maja wybuch pożar w Poczcie przy ul. Poselskiej. fot. Czytelnik

Spłonęła Poczta na osiedlu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W nocy z poniedziałku na wtorek 28 maja o godz. 1:31 straż pożarna i policja otrzymały powiadomienie o pożarze, który wybuchł przy ulicy Poselskiej w Środzie.

Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że zapaleniu uległo pomieszczenie Poczty Polskiej w tak zwanym „blaszaku” przy os. Jagiellońskim. Jeszcze przed pojawieniem się straży, ze względu na duże zadymienie sąsiadujących nieruchomości, z pobliskiej piekarni ewakuowały się dwie osoby.
Jak twierdzą strażacy ze średzkiej komendy, do powstania pożaru najprawdopodobniej doszło w jednym z pomieszczeń wewnątrz obiektu Poczty. Dokładne przyczyny ustala jednak średzka Komenda Powiatowa Policji.
Całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie biurowe Poczty, a odymieniu - piekarnia, sklep spożywczy, apteka i gabinet stomatologiczny. Ucierpiały też przylegające lokale.
W zdarzeniu brały udział: JRG Środa, OSP Mączniki, OSP Koszuty i OSP Zaniemyśl. Łącznie w gaszeniu pożaru i usuwaniu jego skutków uczestniczyło 27 strażaków.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ