Policjanci prawie każdego dnia zatrzymują kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci prawie każdego dnia zatrzymują kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl

"Rekordziści" na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Przez ostatni miesiąc policjanci średzkiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ile wynosił „rekord” nierozwagi?

W ciągu ostatnich 4 tygodni funkcjonariusze WRD ze Środy zatrzymali 23 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w mieście o „50+”. Rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Zaniemyśl, kierujący Hyundai-em, który poruszał się z prędkością 143 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 93 km/h.
Drugie miejsce w niebezpiecznej klasyfikacji zajął mieszkaniec powiatu śremskiego, kierujący samochodem Renault. Przekroczył on prędkość o blisko 76 km/h (125,5/50 km/h). W 18 przypadkach z wszystkich opisanych zdarzeń doszło na terenie gminy Środa, natomiast w trzech - na terenie gminy Nowe Miasto. Kolejne dwa miały miejsce w gminie Zaniemyśl.
Funkcjonariusze zatrzymali wszystkim tym kierującym uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożyli wysokie mandaty karne. Osobom, które ukarane zostały zatrzymaniem dokumentu za pierwszym razem, prawo jazdy oddane zostanie po okresie 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym czasie oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie autem bez dokumentu skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ