Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy byli także średzcy policjanci. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy byli także średzcy policjanci. fot. KPP Środa

Odznaczeni za ratowanie życia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk wielkopolskich policjantów. Nagrodą wyróżniono 61 funkcjonariuszy, a wśród nich wyróżniono trzech policjantów ze średzkiej jednostki.

„Kryształowa Gwiazda” to wyróżnienie dla policjantów, którzy, narażając swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania czyjegoś życia.
Podczas tegorocznej gali wyróżniono także trzech funkcjonariuszy ze średzkiej komendy: asp. Roberta Łażewskiego, mł. asp. Bogdana Koniecznego i mł. asp. Mateusza Perkielewicza.
Asp. Robert Łażewski, pełniąc służbę z mł.asp. Bogdanem Koniecznym, zatrzymali bowiem w ubiegłym roku do kontroli kobietę, która jechała z nadmierną prędkością. W trakcie legitymowania okazało się, że powodem jej pośpiechu był zły stan zdrowia, a kierująca była w ciąży. Policjanci ocenili, że ciężarna nie powinna dalej kontynuować jazdy w takim stanie i podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu kobiety do szpitala. Okazało się, że to właśnie szybki transport ciężarnej kobiety pozwolił w porę udzielić jej pomocy medycznej i uratować dziecko.
24 maja 2018 roku natomiast asp. Mateusz Perkielewicz, wychodząc z budynku przy ul. Sportowej, usłyszał wołanie o pomoc. Hałas dochodził z pobliskiego bloku. To właśnie tam, na wysokości 3. piętra, przez okno zwisał mężczyzna, którego resztkami sił trzymała kobieta, wzywająca pomocy. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł w to miejsce, a wraz z nim przechodzący obok pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Obaj wciągnęli desperata do wnętrza budynku.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.