Niestety wiele osób wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu. Niestety wiele osób wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu. KPP Środa Wlkp.

Za szybko i po alkoholu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Miniony tydzień minął pod znakiem dużej prędkości i nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu. Potwierdzają to średzcy policjanci.

W niedzielę 24 lutego na DK11 na wysokości Włostowa kierowca Opla Corsa zjechał na prawe pobocze drogi, gdzie uderzył w znak drogowy, a następnie w krawężnik przystanku autobusowego. Kierowcą pojazdu okazał się 25-letni obywatel Gruzji, który, jak ustalili policjanci, kierował pojazdem pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile.
22 lutego natomiast w Nowym Mieście kierujący Renault Megane prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości 1,64 promila w organizmie. Okazało się także, że 69-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
W poniedziałek 18 lutego na ul. Kórnickiej w Środzie policjanci zatrzymali też 30-letniego mieszkańca, który kierował pojazdem Renault Espace mając w organizmie 0,80 promila. Tego samego dnia ujawniono też rowerzystów: w Zaniemyślu z 0,92 promila alkoholu oraz w Wolicy Pustej z 0,60 promila.
Funkcjonariusze zatrzymali również kilka praw jazdy z powodu nadmiernej prędkości. 24 lutego stało się tak w Janowie, gdzie kierowca Peugeota 307 jechał 107 km/h w terenie zabudowanym. Tego samego dnia uprawnienia do kierowania odebrano też w Tadeuszewie - kierowcy BMW X5, który pędził w terenie zabudowanym 104 km/h oraz kierującej Citroenem C4 (101 km/h).
W piątek 22 lutego natomiast prawo jazdy stracił tam mieszkaniec powiatu wrzesińskiego – na liczniku miał 105 km/h.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.