Zaniemyśl: Znaleziono nielegalne automaty do gier Fot. Krajowa Administracja Skarbowa/materiały prasowe

Zaniemyśl: Znaleziono nielegalne automaty do gier

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet do 300 tysięcy złotych kary grzywny grozi właścicielom lokalu przy ul. Raczyńskiego w Zaniemyślu, po tym jak 15 października funkcjonariusze wielkopolskiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli trzy nielegalne automaty do gier hazardowych.

– Urządzenia zostały zatrzymywane przez organy Krajowej Administracji Skarbowej, jako dowody rzeczowe popełnionych czynów zabronionych, dla celów prowadzonych postępowań przygotowawczych w sprawach karnych skarbowych – mówi „GPŚ” Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 2009 r. za posiadanie nielegalnych automatów grozi kara grzywny do 100 tys. zł od każdego urządzenia.

– Krajowa Administracja Skarbowa wykonuje kontrole w obszarze gier hazardowych, zgodności działalności z udzieloną koncesją lub zezwoleniem oraz zatwierdzonym regulaminem gry oraz rozpoznaje, wykrywa, zapobiega i zwalcza przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, w tym m.in. przeciwko organizacji gier hazardowych oraz ściga ich sprawców – dodaje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA