Celem stypendium jest promowanie wybitnych osiągnięć uczniów szczególnie uzdolnionych. Otrzymało je 16 osób Celem stypendium jest promowanie wybitnych osiągnięć uczniów szczególnie uzdolnionych. Otrzymało je 16 osób Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Wójt przyznał stypendia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Zaniemyśl wójt Krzysztof Urbas przyznał stypendia dla 16 szczególnie uzdolnionych uczniów i uczennic.

– Chciałabym pogratulować 16 młodym zaniemyślanom osiągnięcia wielkiego sukcesu. To Wasz talent, praca i wytrwałość zostaną nagrodzone. Życzę młodzieży, by rozwijała dalej swoje talenty – zaznaczyła Justyna Dąbrowska, przewodnicząca Rady Gminy Zaniemyśl.

– Gościmy młodych mieszkańców naszej gminy, którzy dzięki swojej pracy i determinacji otrzymali moje stypendium. Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonywanie. Nagrody są ważne, jednak wiedza, satysfakcja z jej posiadania i odnoszenie sukcesów są jeszcze ważniejsze. Wierzę, że młodzież wykształcona z pasjami i rozwijanymi talentami jest naszym największym ambasadorem, w przyszłości zadba o naszą gminę – dodał wójt Krzysztof Urbas.

Jednym ze stypendystów został Jacek Kajdan, absolwent gimnazjum im. R. Berwińskiego w Zaniemyślu.
– Na koniec klasy miałem średnią 5,94. Taki wynik udało mi się uzyskać ucząc się na każdy sprawdzian. W przyszłości chciałbym studiować informatykę, myślę o Politechnice Poznańskiej – powiedział Jacek Kajdan.

Za uzyskanie średniej 6.0 stypendium otrzymała Gabriela Banaszak, która uczęszcza do klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach. Jak przyznaje: – Dużo się uczyłam, ale miałam również czas na przyjemności i hobby. Nie mam jeszcze planów na przyszłość.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA