Zaniemyskie Bitwy Morskie odbyły się 27 lipca. W tym roku wystąpili: Bayer Full, Grzegorz Hyży i Kayah. Organizacja imprezy kosztowała blisko 300 tys. zł Zaniemyskie Bitwy Morskie odbyły się 27 lipca. W tym roku wystąpili: Bayer Full, Grzegorz Hyży i Kayah. Organizacja imprezy kosztowała blisko 300 tys. zł Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyskie Bitwy Morskie zmienią formułę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek po wakacyjnej przerwie spotkali się zaniemyscy radni z Komisji Wspólnej. Podczas posiedzenia analizowane były projekty uchwał, które znajdą się w porządku obrad najbliższej sesji. Radni dyskutowali również o przyszłości Zaniemyskich Bitew Morskich.

Wśród uchwał, które trafią pod obrady poniedziałkowej sesji jest wyrażenie zgody na zamianę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Zaniemyśl, na nieruchomości stanowiące własność Rolniczego Kombinatu Śnieciska czy nadanie nazw kilku ulicom w Jeziorach Małych. Zaniemyscy radni omawiali również zmiany w tegorocznym budżecie. Sesja Rady Gminy Zaniemyśl ma odbyć się w najbliższy poniedziałek, 2 września.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia radni Komisji Wspólnej dyskutowali również o Zaniemyskich Bitwach Morskich.

– Obecna formuła już się wyczerpała. Każda miejscowość ma podobne imprezy – są Dni Śremu, Dni Białej Damy, które nie są biletowane. Trzeba to uatrakcyjnić, wprowadzić zmiany – wskazywała Justyna Dąbrowska, przewodnicząca Rady Gminy Zaniemyśl.

- Mniejsza frekwencja była poniekąd spowodowana alertami RCB o załamaniu pogody. W dużej mierze odstraszyło to ludzi, przez co mieliśmy mniejsze wpływy z biletów – tłumaczył Bartosz Godziewski, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu.

Organizacja Zaniemyskich Bitw Morskich kosztowała 299 227 złotych, z czego wpływy z biletów pokryły 119 460 zł.

– 6 tys. zł otrzymaliśmy z powiatu średzkiego na organizację pokazu sztucznych ogni, kolejne 22 tys. zł otrzymamy ze zwrotu vat. Jest wiele pomysłów na nową formułę bitew – zaznaczył Bartosz Godziewski.

We wrześniu ma odbyć się posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury, podczas której radni będą rozmawiać o zmianie formuły Zaniemyskich Bitw Morskich oraz sytuacji Gminnego Ośrodka Kultury.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.