W ubiegłym roku Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa wygrała przetarg, a następnie dokonała przebudowy drogi Płaczki – Śnieciska. Zakres prac obejmował kompleksowe roboty…
Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa? To trasa, pokonywana w nocy w samotności lub w kilkuosobowej grupie.
Wójt ogłosił pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę gruntu, będącego częścią Placu Berwińskiego. Ma w tym miejscu powstać lokal gastronomiczny ze stolikami na zewnątrz.
Ryszard Grześkowiak na ostatniej Sesji Rady Powiatu Średzkiego poruszył kwestię problemu, z którym mieszkańcy Zaniemyśla i okolic borykają się już trzy lata.
Mieszkańcy Gminy Zaniemyśl oddali już petycję w sprawie przejścia w Łęknie. Można mówić o sukcesie, w kontekście samego zbierania podpisów pod petycją, którą poparło 546…
Zbliża się druga edycja Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Organizatorzy wydarzenia ogłosili, że w tym roku bohaterami wydarzenia będzie dwóch chłopców z powiatu średzkiego.
Zaniemyska Grupa Motocyklowa „Czerwone Lwy” po raz kolejny wykazała się wielkim sercem. Bezinteresownie niesiona pomoc tym razem dotarła do Krzysztofa z Polwicy.
Gmina zamierza podpisać umowę na rekultywację wód powierzchniowych Jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota 590 tys zł netto.

WARTO OBEJRZEĆ