BankSGB - reklama w lipcu/sierpniu

Nowe Miasto: Następna inwestycja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ulica Szkolna w Nowym Mieście doczekała się wreszcie remontu. Począwszy od ubiegłego piątku, najprawdopodobniej aż do końca letnich wakacji, trzeba się liczyć z drogowymi utrudnieniami.

W listopadzie ubiegłego roku gmina upubliczniła informację o poszukiwaniu wykonawcy robót budowlanych w obrębie ulicy Szkolnej w Nowym Mieście. Termin składania ofert upływał 3 grudnia. Dwa dni później gmina poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty. Najniższą cenę za wykonanie usługi zaoferował Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli. Za prace wskazane w ogłoszeniu gminy firma ta zażądała 363 975,66 zł, udzielając jednocześnie 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty. Przebudowa ulicy Szkolnej rozpoczęła się 20 marca.

Prace planowane są na całej długości ulicy, więc już teraz urząd gminy poinformował o utrudnieniach drogowych, które z pewnością nastąpią. W zakres inwestycji wchodzą roboty rozbiórkowe. Kolejny etap to budowa chodników. Należy osadzić krawężniki oraz ułożyć nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Dotyczy to także wjazdów. Projekt przewiduje naprawę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację wysokościową kratek ściekowych, studni kanalizacyjnych i skrzynek zaworów instalacji podziemnej. W obrębie ulicy będzie wykonane fryzowanie profilujące i położona zostanie warstwa wyrównawcza. Nową nawierzchnię zakład budowlany wykona z betonu asfaltowego. Przejście dla pieszych, znajdujące się przy Zespole Szkół im. gen. J. H. Dąbrowskiego, będzie wyniesione tak, aby kierowcy byli zmuszeni do ograniczenia prędkości. W planach jest także utworzenie przejść przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ulicami Zielony Rynek i Bednarską, a także przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką. Wykonawca musi zadbać również o prawidłowe oznakowanie tych miejsc. Przy budynku szkoły powstanie przystanek dla autobusów szkolnych. I choć gmina planowała zakończenie robót do dnia 30 czerwca, to z komunikatu urzędu wynika, że prace te zakończą się dopiero pod koniec letnich wakacji.

Dodajmy, że 218 tysięcy złotych na tę inwestycji pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 11 sierpnia
Dziś znowu może być niebezpiecznie
Koronawirus: Stan na dzień 10 sierpnia
Enea - zdecydowanie mniej wyłączeń
Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!