Radliniec: Nagła śmierć niemowlęcia

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Radliniec to mała miejscowość położona w gminie Nowe Miasto nad Wartą w powiecie średzkim. Tuż za wsią przebiega granica powiatu. To tutaj mieści się pogotowie opiekuńcze „Kolorowe Promyki”. 8 marca w tej rodzinie zastępczej doszło do tragedii.

Opiekunowie zauważyli, że trzymiesięczne dziecko przestało oddychać. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Jeszcze przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego sami zaczęli przeprowadzać reanimację. Fachowych instrukcji udzielał im, będący cały czas w kontakcie telefonicznym, dyspozytor pogotowia. Po przyjeździe karetki ratownicy medyczni przejęli dalszą resuscytacje, jednak mimo wysiłków dziecka nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. O całym zajściu poinformowano policję, a ta prokuraturę.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie. Przeprowadzona sekcja zwłok nie wskazała jednoznacznie przyczyny śmierci niemowlęcia. Możliwe, że nastąpiła ona w wyniku choroby, o której wcześniej nie było wiadomo mimo, że dziecko, krótko przed tym tragicznym dniem, oglądał lekarz rodzinny. Prokuratura zleciła przeprowadzenie dodatkowych badań. Ich wyniki będą znane za 2-3 tygodnie. - Biegli wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w tym zdarzeniu – zapewnia prokurator rejonowy Grzegorz Gucze. Nie stwierdził on też na miejscu żadnych uchybień ze strony opiekunów.

Pogotowie rodzinne na swoim facebookowym fanpage’u podziękowało wszystkim za słowa otuchy i modlitwę w intencji zmarłego dziecka. „Wasza pomoc i i słowa to niezwykła moc i balsam na nasze strapione barki, twarze i serca. Dziękujemy” – czytamy we wpisie. Są tu podziękowania dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przyjaciół i znajomych.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Aras Aras 27 marzec 2020

    Spójrzcie w kalendarz szczepień - tam znajdziecie odpowiedź.
    Zgony z "nieznanych" przyczyn niedługo po szczepieniach (o zgrozo) "ochronnych" to dziś plaga.
    Ale.. za taką diagnoże lekarz straciłby prawo do wykonywania zawodu.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ