Nowe Miasto: Wrócili do odnowionej siedziby

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy z Nowego Miasta mogą już korzystać z rozbudowanej siedziby przy Zielonym Rynku. Oznacza to, że już definitywnie zakończyła się modernizacja budynku.

Przypomnijmy, że inwestycja polegająca na „rozbudowie, nadbudowie i przebudowie” budynku OSP w Nowym Mieście kosztowała nieco ponad 1,5 mln zł. Wykonawcą była miejscowa firma, a dokładnie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk.

Poza kompleksową przebudową nastąpił też montaż anten, syren i modułu GSM, a także wykonano budowę sieci teleinformatycznej. Ponadto na sali szkoleniowo-konferencyjnej został zamontowany zestaw nagłaśniający wraz z projektorem. Jest on sfinansowany w ramach Programu 5000 + z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dotacji przekazanej przez gminę.

Pod koniec listopada dokonano odbioru technicznego inwestycji. Pierwotnie mówiło się o tym, że strażacy powrócą do nowej siedziby w pierwszych dniach grudnia. Koniecznie jednak było jeszcze przeprowadzenie kontroli sanitarnej, przeciwpożarowej i nadzoru budowlanego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ