Pałac w Klęce jest obiektem wybudowanym w XIX wieku. Pałac w Klęce jest obiektem wybudowanym w XIX wieku. www.polskaniezwykla.pl

Przygotowania do remontu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W obecnym roku rozpocznie się modernizacja pałacu w Klęce. Pieniądze na ten cel znajdują się w tegorocznym budżecie.

Na realizację zadania przeznaczono 200 tys. zł. Najpierw nastąpią prace remontowe związane z zabezpieczeniem dachu zabytkowego budynku. Przypomnijmy, że jest to neorenesansowy pałac zbudowany w 1870 roku na miejscu starszego dworu dla Hermanna Kennemanna, twórcy Hakaty.

Kwota 228 tys. zł ma zostać przeznaczona na rewaloryzację parku. – Będzie ona polegać będzie na przywróceniu walorów przyrodniczych i estetycznych oraz odtworzeniu historycznego układu parku. Jest to uwarunkowane otrzymaniem dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – informuje Małgorzata Konarkowska z nowomiejskiego urzędu.

Warto też wspomnieć, że w obecnym roku z nowych zadań inwestycyjnych zostanie wykonana budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Boguszynie, Boguszynku i Dębnie, budowa wodociągu między Dębnem i Lutynią, a także zakupiony będzie agregat prądotwórczy dla OSP Nowe Miasto nad Wartą.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.