Strażacy mogą być zadowoleni z prowadzonej inwestycji. Strażacy mogą być zadowoleni z prowadzonej inwestycji. OSP Nowe Miasto

Trwa rozbudowa remizy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się kolejny etap rozbudowy strażackiej remizy w Nowym Mieście nad Wartą. To jedna z największych inwestycji kontynuowanych w tym roku.

W poniedziałek 14 stycznia na placu budowy spotkali się miejscowi strażacy, wójt Aleksander Podemski oraz Ewa Błaszczyk, czyli właścicielka firmy, która zajmuje się realizacją tej inwestycji. Zwieńczeniem spotkania było zawieszenie tradycyjnej wiechy, czyli wieńca na górnej części budynku.

Przypomnijmy, że całość przedsięwzięcia obejmuje m.in. roboty ziemne, roboty fundamentowe, ściany fundamentowe, podłoża, ściany parteru, ściany poddasza, strop i schody. Zostanie też wykonana konstrukcja dachowa, a także nastąpi wymiana wieżyczki na wieży, remont wieży i położenie pokrycia dachowego budynku głównego.

Plany rozbudowy obejmują też posadzki, okładziny schodów, balustrady, roboty tynkarsko-malarskie, stolarkę i elewację. Niezbędne będzie również wykonanie instalacji: elektrycznej, odgromowej, wodociągowej, gazowej, centralnego ogrzewania z kotłownią, wentylacji sanitariatów, wentylacji garażu i odsysania spalin.

Inwestycja zakłada również wykonanie kanalizacji sanitarnej wewnętrznej, przyłączy kanalizacji sanitarnej, przyłączy energetycznych, chodników, placu manewrowego, opaski, a także terenów zielonych. Przedsięwzięcie realizowane przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Ewy Błaszczyk powinno się zakończyć w październiku. Jego całkowity koszt to 1 419 732,99 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.