Krzykosy: Biesiada i pokaz fechtunku na Święto Niepodległości Fot. Anna Andrzejewska

Krzykosy: Biesiada i pokaz fechtunku na Święto Niepodległości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy gminy udowodnili, że niepodległość można świętować na różne sposoby.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę 9 listopada. Wtedy to w Pięczkowie zorganizowano biesiadę dla seniorów, w której uczestniczyło 130 osób.

Kolejnego dnia nastąpiły uroczystości w Sulęcinku. Rozpoczęły się one o godz. 12:30 od mszy świętej w intencji Ojczyzny przy asyście honorowej Wojska Polska. W dalszej części uroczystości pod kościołem odbył się pokaz fechtunku w wykonaniu 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich i śpiewanie patriotycznych pieśni przez chór „Głos znad Warty”.

Dzień później, w poniedziałek 11 listopada, dalsza część świętowania nastąpiła w Pięczkowie. O godz. 15:00 w kaplicy rozpoczęła się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Po eucharystii uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy akompaniamencie orkiestry dętej. Tam nastąpiło oddanie hołdu poległych. Później zebrani przeszli na plac przy sali OSP, gdzie można było skosztować rogali świętomarcińskich. Nie zabrakło też Military Show dla najmłodszych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.