W Krzykosach zaprezentuje się 15. Pułk Ułanów Wielkopolskich W Krzykosach zaprezentuje się 15. Pułk Ułanów Wielkopolskich Polska Agencja Prasowa

Sulęcinek/Pięczkowo: Dwa dni świętowania

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach 10-11 listopada w Sulęcinku i Pięczkowie mieszkańcy gminy będą świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystości w Sulęcinku rozpoczną się w niedzielę 10 listopada o 12.30 od mszy świętej w intencji Ojczyzny przy asyście honorowej Wojska Polska. Później uczestnicy przejdą pod Obelisk Niepodległości, gdzie nastąpi apel pamięci, salwa honorowa i składanie wiązanek kwiatów. W dalszej części uroczystości pod kościołem odbędzie się pokaz fechtunku w wykonaniu 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich i śpiewanie patriotycznych pieśni przez chór „Głos znad Warty”.

Dzień później, czyli w poniedziałek 11 listopada, dalsza część świętowania odbędzie się w Pięczkowie. O 15.00 w tamtejszej kaplicy rozpocznie się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Po eucharystii nastąpi przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy akompaniamencie orkiestry dętej. Tam nastąpi oddanie hołdu poległych. Później zebrani przejdą na plac przy sali OSP, gdzie będzie można skosztować rogali świętomarcińskich. Nie zabraknie też Military Show.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA