Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Pięczkowo: Sprawdzili się w tabliczce mnożenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Zespole Szkół w Pięczkowie obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Głównym założeniem WMTDay jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia podczas egzaminów. Motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” zawsze dostarcza wielu ciekawych historii. Idea sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” podczas krótkich egzaminów zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Zespół Szkół w Pięczkowie po raz kolejny przystąpił do akcji, która w tym roku miała miejsce 4 października. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy IV. Tworzyli oni specjalne komisje oraz patrole egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Podczas świętowania WMTDay w szkole, w trakcie lekcji matematyki odbyły się gry i zabawy związane z tabliczką mnożenia.

Na kolejnych trzech przerwach każdy z uczestników akcji mógł sprawdzić tabliczkową wiedzę w komisjach egzaminacyjnych, w których pracowali uczniowie wyłonieni podczas klasowych konkursów Tabliczki Mnożenia. Komisje pracowały pod opieką nauczyciela. Akcja IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w ZS Pięczkowo po raz kolejny przebiegała pod opieką koordynatora p. Izabeli Kusiołek.

Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań losu – otrzymała certyfikat z tytułem MT EXPERT. Uzyskany certyfikat na pewno jest motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce.
Szkoła dziękuje wszystkim uczniom i dorosłym, którzy włączyli się do akcji i zaprasza do kolejnej edycji w przyszłym roku, a tych, którym nie udało się zdobyć certyfikatu MT EKSPERT, zachęca do dalszego ćwiczenia Tabliczki i sprawdzania tabliczkowej wiedzy na lekcjach matematyki i w życiu codziennym. Najlepsi uczniowie, którzy pracowali w komisjach egzaminacyjnych i wykazali się tabliczkową wiedzą w zmaganiach matematycznych, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ