McDonald - McDrive

Koronawirus: Raport z Wielkopolski (14 maja)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1734 osób w Wielkopolsce zostało zakażonych koronawirusem. Tak wynika z informacji publikowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Z danych opublikowanych w środę 13 maja maja wynika, że najwięcej zachorowań jest w powiatach: krotoszyńskim (272), pleszewskim (179), gnieźnieńskim (171) i kaliskim (167). Osobno jako miasto liczony jest Kalisz (359).

Przypomnijmy, że w powiecie średzkim stwierdzono cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba jest hospitalizowana, a jedna znajduje się w izolacji domowej. Ponadto dwie z zakażonych osób zostały uleczone.

Zachorowań do tej pory nie stwierdzono jedynie w jednym wielkopolskim powiecie: kolskim. W czwartek 14 maja Urząd Wojewódzki poinformował o 12 nowych przypadkach zakażeń z takich powiatów jak: kaliski, kępiński, koniński, poznański, turecki i ostrowski.

Łącznie z powodu koronawirusa w Wielkopolsce zmarły 133 osoby. Z kolei 629 osób uznano za ozdrowieńców. To osoby, które pokonały groźnego wirusa i nie mają już żadnych niepokojących objawów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga na niebezpieczne zwierzęta!
Koronawirus: Stan na dzień 2 czerwca
Koszuty: Poranny wypadek na krajowej jedenastce
Lena Lighting: UV w koronawirusa
Koronawirus: Stan na dzień 1 czerwca