Sulęcinek: Zosia zbiera na budowę harcówki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Harcerze z Sulęcinka od kilku tygodni zbierają pieniądze na budowę własnej harcówki. W ostatnich dniach do akcji przyłączyła się 4-letnia Zosia Majsner.

Na portalu www.zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pod nazwą „Zosia na miejsce dla swoich zuchów (harcówka)”. Jej autorem jest Monika Majsner, mama Zosi – Moja córka Zosia ma 4 lata i ogromne serduszko. Sama z własnej nie przymuszonej woli postanowiła pomóc swojemu druhowi spełnić jego marzenie o miejscu dla wszystkich harcerzy i zuchów z jej małej miejscowości Sulęcinek. Założyła puszkę w której zbiera pieniądze na harcówkę o którą walczą wszystkie zuchy. Obiecałam jej, że wypełnimy ta skarbonkę . Nie byłam chętna, by została zuchem. Sama bardzo tego chciała i sama tę puszkę zorganizowała. A ponieważ kocham ją nad życie, pokażę jej, że można i że warto spełniać swoje marzenia – czytamy w opisie zbiórki. Dziewczynka chce zebrać 1000 zł.

Przypomnijmy, że swoją zbiórkę prowadzi Szczep Harcerski Unitatis. Można ją znaleźć na portalu www.zrzutka.pl pod nazwą „Harcówka na kółkach”. Potrzebne jest 25 tysięcy złotych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ