Rolnictwo: Pomoc suszowa przedłużona Fot. Janusz Ludwiczak

Rolnictwo: Pomoc suszowa przedłużona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O dwa tygodnie został przedłużony termin składania wniosków o pomoc dla rolników dotkniętych przez suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Tylko do 18 października na konta rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała blisko 395 mln zł. Pomoc w wysokości od 250 do 1 tys. zł udzielana jest na każdy hektar dotkniętych np. suszą upraw rolnych, huraganem, gradem, deszczem nawalnym, przymrozkami wiosennymi lub powodzią.

Wnioski można składać jeszcze do 15 listopada w biurach powiatowych ARiMR. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce „szkody w rolnictwie”.

► CZYTAJ TAKŻE: Ponad 1,4 tysiąca wniosków w sprawie odszkodowań za suszę

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA