Znamy Ambasadorów Powiatu Średzkiego!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęły się Dni Powiatu Średzkiego. Pierwszym punktem wydarzenia była uroczysta sesja rady powiatu, którą zorganizowano w piątek 13 września w ośrodku kultury. Była to okazja do wyróżnień dla Ambasadorów Powiatu Średzkiego 2018.

W kategorii GOSPODARKA wyróżniona została firma HOMAG, jeden z liderów zatrudnienia oraz przedsiębiorstw stawiających na rozwój naszego regionu. W kwietniu br. firma przekazała Zespołowi Szkół Rolniczych sprzęt, który służy uczniom technikum w klasach mechatronicznych.

W kategorii KULTURA I SZTUKA laureatem została kapela podwórkowa „Szczuny” z Sulęcinka, promująca średzki folklor nie tylko na rodzimej ziemi, ale także w kraju oraz wśród Polonii, zdobywca wielu nagród na konkursach ogólnokrajowych.

Statuetka w kategorii SPORT została wręczona Wojciechowi Marokowi, najlepszemu lekkoatlecie w powiecie średzkim, kulomiotowi i dyskobolowi, zawodnikowi UKS Orkan Środa Wielkopolska. Wojtek promuje powiat na arenach krajowych i międzynarodowych, w tym roku zdobył II miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Europy Juniorów Uʾ20.

Maria Mielcarzewicz odebrała statuetkę w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA. Pani Maria była główną organizatorką uroczystych obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, jest niestrudzoną koordynatorką opieki nad miejscami walk i męczeństwa.

Tytuł HONOROWEGO AMBASADORA powędrował do Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny za starania o pozyskiwanie środków finansowych na renowację średzkiej kolegiaty oraz aktywne uczestnictwo w życiu powiatu.

Pośmiertnie tytuł HONOROWEGO AMBASADORA POWIATU ŚREDZKIEGO został przyznany śp. Julianowi Kempie. Pan Julian był pełnym poświęcenia działaczem społecznym, człowiekiem sportu, świetnym samorządowcem. Był człowiekiem szlachetnym, o niespożytej energii, którą całą oddał Środzie Wielkopolskiej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.