Poseł przez cztery lata ponad 50 razy dyżurował w swoim biurze w Środzie. Zaangazował się w pomoc mieszkańcom powiatu w około stu sprawach Poseł przez cztery lata ponad 50 razy dyżurował w swoim biurze w Środzie. Zaangazował się w pomoc mieszkańcom powiatu w około stu sprawach Fot. Tomasz Małecki

Polityka: Poseł Ostrowski jak byk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poseł Krzysztof Ostrowski podsumował na konferencji prasowej swoją działalność w upływającej kadencji Sejmu RP.

Parlamentarzysta z klubu Prawa i Sprawiedliwości jako praktykujący lekarz w pracy posła skupił się przede wszystkim na kwestii służby zdrowia.

- Poprzez członkostwo w Komisji Zdrowia oraz działalność utworzonego z jego inicjatywy Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów, zawsze byłem blisko osób chorych i starał się wypracowywać takie normy prawne, które będą umożliwiały optymalne warunki leczenia – podsumował Ostrowski.

W tym względzie byłem jednym z najaktywniejszych posłów VIII kadencji sejmu. W rankingu zdrowotnych zespołów parlamentarnych pod względem liczby zorganizowanych posiedzeń, Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów znalazł się na drugim miejscu – przypomina.

Największym sukcesem jest posła jest ustawa o prawach pacjenta w zakresie wprowadzenia obowiązkowego leczenia bólu u wszystkich pacjentów oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące obowiązku leczenia bólu w karetkach pogotowia, projekt kompleksowej opieki nad pacjentami z nowotworami piersi, pęcherza moczowego i gruczołu krokowego oraz przewlekłą białaczką limfocytową.

Aktywność posła Krzysztofa Ostrowskiego została doceniona przez pacjentów. Otrzymał on wyróżnienie honorowe od Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologiczych za działalność na rzecz pacjentów chorych na nowotwory; ,,Byka Zdrowia 2019’’ za prowadzenie Zespołów Parlamentarnych poświęconych ochronie zdrowia; od diagnostów laboratoryjnych za całokształt pracy parlamentarnej; Hipokrates 2019 na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego w kategorii lekarz rodzinny.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.