Piłkarki będą dochodzić swoich spraw w sądzie Piłkarki będą dochodzić swoich spraw w sądzie Kotwica Kórnik

Oskarżyły trenera o molestowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pięć zawodniczek „Kotwicy” Kórnik złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez swojego byłego trenera Łukasza J. Jak twierdzą zawodniczki, ich były trener miał je wykorzystywać seksualnie. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie.

Klub sportowy „Kotwica” z Kórnika istnieje od 90 lat. Przez wiele lat trenerem drużyny piłkarek był 38-letni Łukasz J. Kilka tygodni temu Radio Afera opublikowało materiał, w którym zawodniczki „Kotwicy” Kórnik anonimowo opowiadały o molestowaniu, którego, na przestrzeni lat, miał dopuścić się ich były trener. Według zeznań dziewczyn Łukasz J. miał m.in. składać im przez internet dwuznaczne propozycje. Piłkarki wystąpiły też w reportażu Uwaga! Emitowanym przez TVN.

Kazał się traktować „po kumpelsku”
Według ich relacji zachowanie szkoleniowca nierzadko przekraczało sferę sportową. Jedna z zawodniczek przyznała, że trener chciał ją koniecznie przytulić, gdy odwoził ją do domu, bo „była smutna”, inna opowiadała, że trener kazał zwracać się do siebie po imieniu, „po kumpelsku”, a kiedy miała trudniejszy czas w rodzinie, zapraszał ją do siebie na piwo.
- W pewnym momencie mnie pocałował, dotykał mnie. Zaproponował też wspólny wyjazd, na którym doszło do zbliżenia między nami – opowiada w reportażu TVN piłkarka „Kotwicy”. Dziewczyny mówiły też wprost, że były molestowane.

Trwają przesłuchania
Dlaczego zawodniczki zdecydowały się mówić o tym dopiero teraz? Jak twierdzą, dusiły w sobie emocje przez kilka lat, jednak, kiedy z powodu słabych wyników postanowiono rozwiązać klub, odważyły się głośno opowiedzieć o wyrządzonych im krzywdach.
Prokuratura otrzymała zawiadomienie w tej sprawie i postawiła Łukaszowi J. zarzuty. W połowie lutego usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę dwóch zawodniczek, które miały wtedy około 15 lat. Jak mówi Grzegorz Gucze, Prokurator Rejonowy w Środzie, trwają też przesłuchania wszystkich piłkarek „Kotwicy”.
Klub zawiesił byłego trenera w prawach członka zarządu. Jak czytamy w oświadczeniu „Klub nigdy nie tolerował i nie będzie tolerował w przyszłości wszelkich zachowań, w których łamane są prawa poszczególnych zawodników i zawodniczek. Informujemy także, że wszystkie zawodniczki objęte zostały opieką psychologa”.

Nie przyznaje się do winy
Podejrzany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe. Wydano też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz zakaz pracy z młodzieżą. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.