W tym roku Dni Powiatu będą miały najprawdopodobniej inną oprawę artystyczną. W tym roku Dni Powiatu będą miały najprawdopodobniej inną oprawę artystyczną.

Dni Powiatu z bańkami i magikiem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kilka tygodni temu włodarze gminy poinformowali, że w związku z budżetowymi oszczędnościami z okazji Gminnych Dożynek nie wystąpi żadna gwiazda muzyczna wielkiego formatu. W ubiegłym tygodniu okazało się również, że nie odbędzie się Cloud9 Festival. Czy w takim razie średzianie mogą liczyć chociaż na huczne obchody Dni Powiatu Średzkiego?

Starosta Ernest Iwańczuk potwierdził, że mimo trudnej sytuacji budżetowej w powiecie, samorząd był w stanie dofinansować Cloud9 Festival kwotą 70-80 tys. zł. To niestety nie wystarczyło i Stowarzyszenie Fabryka Kurzu, organizujące co roku kilkudniową imprezę, zapowiedziało wycofanie jej ze średzkiego kalendarza. Zapytaliśmy więc starostę, na co mogą liczyć mieszkańcy w ramach kulturalno-rozrywkowej działalności powiatu, a w szczególności w Dni Powiatu.
- Mieliśmy już pierwsze spotkanie odnośnie Dni Powiatu Średzkiego. Zakładamy komitet organizacyjny, chcemy też zaprosić do udziału w planowaniu imprezy przedstawicieli różnych organizacji społecznych, aby włączyły się ze swoimi inicjatywami (m.in. Białe Miasteczko, badania Diabetyków, zajęcia sportowe) – mówi E. Iwańczuk. - Bardzo chciałbym także, żeby w miejscowościach gminnych oraz miejscowościach ościennych, np. Sulęcinek czy Chocicza również odbywało się jakieś wydarzenie. Myśleliśmy o czymś mało kosztownym, ale zarazem ciekawym, np. festiwalu baniek mydlanych, magii i iluzji oraz pokazie pojazdów zabytkowych – zdradza plany i pomysły. Starosta planuje też przywrócić organizację festiwalu dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz zainicjować konkurs piosenki szkolnej.
- Ściągnięcie jednej gwiazdy to wysoki koszt dla powiatu, a w jego ramach można zrobić bardzo dużo innych i ciekawych rzeczy. Trudno też zaprosić jednego wykonawcę i zadowolić wszystkich mieszkańców. A warto zaznaczyć, że mieszkamy blisko Poznania, gdzie praktycznie codziennie odbywają się różnorakie koncerty i możemy w nich wybierać. Dni Powiatu Średzkiego natomiast mają dotyczyć średzian, dlatego myślę, że lokalna wersja tej imprezy ma sens – tłumaczy E. Iwańczuk.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.