W budynku internatu może powstać bursa. W budynku internatu może powstać bursa.

Bursa powróci do Środy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Środzie mamy bogatą i ciekawą ofertę szkół. Chęć uczęszczania do nich zgłasza także młodzież spoza naszego powiatu. Dlatego właśnie włodarze myślą o przywróceniu bursy.

Bursa to miejsce, w którym uczniowie z dalszych miejscowości, chcący uczyć się w Środzie, mogliby mieszkać. Byłaby to jednostka organizacyjna podlegająca powiatowi, a korzystać z niej będzie mógł każdy. Przypomnijmy, że działający niegdyś internat w Środzie spełniał podobne zadanie, jednak należał on do jednej szkoły i służył tylko jej uczniom. \

– Zarząd Powiatu pracuje nad pomysłem powrotu bursy do naszego miasta, gdyż z informacji dyrektorów szkół wynika, że jest wiele zapytań młodzieży z zewnątrz, która chciałaby chodzić do naszych placówek, ale ma problem z zamieszkaniem – tłumaczy starosta Ernest Iwańczuk.

Miejscem branym pod uwagę przez samorządowców, w którym bursa miałaby się znajdować, jest budynek po byłym internacie przy Zespole Szkół Rolniczych. Środki na jej utrzymanie pochodziłyby z subwencji oświatowej i częściowo z wpłat młodzieży, która będzie z niej korzystać.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.