Dominowo: Powrót po krótkiej przerwie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Marcin Morawiec został nowym radnym Rady Gminy w Dominowie. Wygrał wybory uzupełniające w okręgu Biskupice – Nowojewo. Wybory odbyły się w niedzielę.

Morawiec zdobył 41 głosów. Na jego przeciwnika, Andrzeja Dobosza, zagłosowało 32 wyborców okręgu Biskupice – Nowojewo. To powrót Morawca do rady. Wcześniej był radnym latach 2006-2018. Najpierw z okręgu Poświątno – Giecz, potem z Nowojewa i Biskupic. Dwa lata temu niespodziewanie, różnicą trzech głosów, przegrał wybory z Patrykiem Krotofilem. Ten ostatni, po tym jak prowadząc auto pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, musiał zrzec się mandatu.

– Na wstępie chcę podziękować mieszkańcom obu wsi za zaufanie jakim mnie ponownie obdarzyli – mówi nowo wybrany rajca. – Postaram się ich nie zawieść. Ich propozycje i wnioski nie pozostaną bez odzewu. Ale dodam, że jestem pojedynczym radnym w trybikach rady, ale wspólnie z radą i panem wójtem będę się starał wypracować konsensus, aby zrealizować nasze pomysły – zapowiada Morawiec.

Frekwencja wyniosła 42,7 proc., łącznie zagłosowało 73 wyborców na 171 uprawnionych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ