×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Dominowo: Rewolucja śmieciowa Fot. Radosław Jagieła

Dominowo: Rewolucja śmieciowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Domonowo ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Zmiana przepisów zobowiązuje wszystkich mieszkańców do segregacji odpadów. Nie oznacza to jednak, że wszyscy płacić będą równą stawkę.

Wysokość stawki zostanie przedstawiona radzie gminy do uchwalenia po otwarciu ofert. Stawka będzie zróżnicowana. Ile będziemy płacić zależy m.in. od deklaracji posiadania kompostownika. Może to również zależeć od rodzaju budynku mieszkalnego. Nowe przepisy nakładają bowiem częstszy odbiór odpadów z budynków wielomieszkaniowych, tj. min. trzy lokale. Jednak w tym przypadku rada nie jest zobligowana, aby zróżnicować stawkę.

Radni uchwalą również wysokość dodatkowej opłaty za niewłaściwą segregację. Oferty można składać do 19 listopada br. Umowa z nowym odbiorcą zostanie podpisana na okres jednego roku.  Przypominamy, że aktualnie usługi te świadczy firma FB Serwis. Roczna umowa kończy się w styczniu 2020 r. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec Mieszkaniec 16 listopad 2019

    To niech Radni ustalą jeszcze odbiór co 2 tygodnie a nie raz na 1, 5 m-c, bo mam 3 kubły 240L na 2mieszkańców i musiałbym dokupić jeszcze z 2szt.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.