Dominowo: Co dalej z kanalizacją? Fot. Agnieszka Jędraszak

Dominowo: Co dalej z kanalizacją?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony nowy przetarg na budowę kanalizacji na nowym osiedlu w Domimnowie.

Przypominamy, że po zakończeniu powstępowania przetargowego, wykonawca który złożył najtańszą ofertę został wezwany w celu wyjaśnienia rażąco niskiej ceny (600 tys. zł.). Inwestorzy, czyli dwóch deweloperów oraz gmina Dominowo byli przygotowani na kwotę ok 1 mln. zł. Po złożeniu wyjaśnień firma rozpoczęła prace. Po pewnym czasie rozpoczęły się problemy. Wykonawca uznał, że warunki gruntowe są bardzo trudne. Nie jest zainteresowany kontynuowaniem współpracy w szczególności przy kwocie jaką zaoferował w przetargu. Umowa z wykonawca została rozwiązana.

4 października został podpisany protokół odbioru wykonania robót instalacyjnych. Protokół został podpisany przy udziale inspektora nadzoru oraz kierownika budowy. Odebrano 240,1 m.b. kanalizacji grawitacyjnej z PCV ϕ 200 oraz dwa zbiorniki przepompowni na kwotę 79.023,11 zł. Wg projektu inwestycja miała obejmować 1400 m.b. kanalizacji grawitacyjnej. Wykonano 240,1 m.b., czyli 17,15%. Pod koniec roku zostanie ogłoszony ponowny przetarg na budowę sieci kanalizacyjnej zgodnie z projektem. W tej sprawie prezes ZUK M. Sroczyński uczestniczył w spotkaniu z deweloperami. Ustalono, że warunki finansowania pozostają bez zmian. ⅓ kosztów pokrywa gmina Dominowo, pozostałą część deweloperzy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA