Giecz: Przewrócony tir na autostradzie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedzielę 25 sierpnia przed godz. 14.00 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym znajdującym się w rowie na pasie Autostrady A2 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Giecz.

Dyżurny natychmiast skierował do działań dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dominowa.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono, że poza jezdnią na poboczu leży na prawym boku samochód ciężarowy przewożący owoce. W wyniku rozpoznania ustalono, że autem podróżowały dwie osoby, a samochód jest zasilany gazem LNG. Drugi kierowca przed przybyciem ratowników zakręcił zawory dopływu gazu oraz odciął zasilanie w pojeździe. Działania zastępów obecnych na miejscu skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz sprawdzeniu przy użyciu detektorów wielogazowych czy nie dochodzi do wycieku gazu z samochodu – nie stwierdzono zagrożenia. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego - poinformował asp. Krystian Senk z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ