NNW komunikacyjne – co warto o nim wiedzieć? NNW komunikacyjne – co warto o nim wiedzieć?

NNW komunikacyjne – co warto o nim wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpią pasażerowie. Chociaż takiej sytuacji nie da się zawsze zapobiec, można uniknąć finansowych konsekwencji. Z pomocą przychodzi NNW komunikacyjne. Poznaj najważniejsze informacje i dowiedz się, dlaczego warto je mieć.

Ubezpieczenie OC samochodu to polisa, w ramach której ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie osobom pokrzywdzonym. Jeśli więc Ty byłeś sprawdzą zdarzenia i ucierpieli także Twoi pasażerowie, nie będziecie mogli liczyć na wsparcie finansowe. Byłoby zupełnie inaczej, gdybyś – jako właściciel auta – miał ważne NNW komunikacyjne.

NNW komunikacyjne – jak działa?
NNW komunikacyjne to ubezpieczenie, które stanowi finansowe zabezpieczenie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie z istotą polisy, towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność, gdy dojdzie do zdarzenia. Pokrywa m.in. koszty leczenia, koszty rehabilitacji oraz inne wydatki pozwalające na powrót do zdrowia i pełnej sprawności osoby poszkodowanej.
Warto przy tym podkreślić, że NNW komunikacyjne działa niezależnie od ubezpieczenia OC. Będzie się należało pasażerom nawet wtedy, gdy otrzymają świadczenie z polisy sprawcy zdarzenia.

Co obejmuje NNW komunikacyjne?
Umowa ubezpieczenia NNW może być skonstruowana na różne sposoby, obejmując wiele zdarzeń. Najczęściej jednak można spotkać się z:
• jednorazową wypłatą odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu
• pokryciem kosztów transportu, leczenia, rehabilitacji itp.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW?
Do wyboru NNW komunikacyjnego należy podejść jak w przypadku każdej innej polisy. Oferty znacząco się różnią, dlatego zakup przypadkowej opcji może sporo kosztować.
Aby porównać polisy, wystarczy wejść na stronę porownywarka-ubezpieczen.pl, a następnie wziąć pod uwagę m.in. takie aspekty jak:
• zakres ochrony
• sposób rozliczania szkody
• suma ubezpieczenia.
Warto przy tym pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższego odszkodowania można się spodziewać. Co prawda polisa będzie nieco droższa, jednak koszt jest niewspółmierny do możliwych do osiągnięcia korzyści.
NNW komunikacyjne warto wykupić – pozwoli to na bezpieczne podróżowanie. Polisa zwiększa poczucie spokoju – w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego, wszelkie kwestie związane z finansowaniem spoczywają na towarzystwie ubezpieczeniowym.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ