Zdrowie: Internauci lubią średzkie lecznice Fot. Medicus Bonus

Zdrowie: Internauci lubią średzkie lecznice

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dwa średzkie szpitale znalazły się wysoko w rankingu internatów oceniających placówki zdrowia w Wielkopolsce.

Ranking 15 najlepszych szpitali w Wielkopolsce powstał na podstawie opinii pacjentów, którzy wystawiają oceny w wyszukiwarce Google. Zestawienie zdominowały placówki ze stolicy województwa, ale nie brakuje też lecznic z innych miast w regionie.

15 miejsce zajął powiatowo-miejski Szpital Średzki Serca Jezusowego. Wyżej uplasowała się prywatna placówka Medicus Bonus. Szpital ten zajął 8 miejsce. Lecznica powstała w październiku 2008 roku. „Decyzja o stworzeniu szpitala była naszą odpowiedzią na oczekiwania pacjentów korzystających z funkcjonujących wcześniej już przez 20 lat poradni Medicus-Bonus. Brakowało im dobrego, zaufanego miejsca na operację dla siebie lub swoich bliskich, która byłaby przeprowadzona pod okiem lekarza prowadzącego”- czytamy na stronie internetowej szpitala.

Placówka specjalizuje się w ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej, ze szczególnym ukierunkowaniem na leczenie żylaków z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii oraz na leczenie przepuklin skutecznymi, nowoczesnymi metodami. Ma też bardzo dobre opnie wśród pacjentów: „W szpitalu Medicus Bonus operowane były dwie najbliższe mi osoby. Pierwsza, po operacji biodra, wróciła już do pełnej sprawności. Możemy zachwalać zarówno wynik operacji, jak i sam szpital oraz personel opiekujący się pacjentem. Druga, moja córka, jest w okresie rekonwalescencji. Dr Stawicki był jedynym lekarzem gotowym podjąć się operacji i pewnym jej sukcesu. Operacja, zakończona sukcesem to jedno, ale drugie to podejście personelu szpitala do pacjenta. Dziękuję – w imieniu swoim i córki za profesjonalność, życzliwość, uśmiech, empatię, cierpliwość i dobrą wolę wszystkich osób, z którymi miałyśmy styczność. Dziękuję za stworzenie atmosfery, która pozwoliła zapomnieć o strachu przed operacją i zapewnienie ochrony przeciwbólowej po operacji. Każdej osobie polecam zarówno dr Stawickiego jako doskonałego w swoim fachu, jak i sam Szpital, jako miejsce przyjazne pacjentowi” – pisze portalu społecznościowym Joanna Górecka.

W podobnym tonie wyraża się Janusz Paciorkowski: „W czerwcu 2017 r. miałem przeprowadzony zabieg naprawczy prawej stopy, wykonany przez dr. Ryszarda Stawickiego. Pomimo, iż problem był dość skomplikowany, to jednak dzięki olbrzymiej wiedzy i wprawnej ręce Pana Dr Stawickiego udało się usztywnić stopę w prawidłowym ustawieniu. Po 3 miesiącach nastąpił zrost i obecnie mogę sam wreszcie chodzić i to bez bólu, co wcześniej było tylko marzeniem przez niemal 2 lata. Wspaniały personel, życzliwe i uśmiechnięte pielęgniarki, pełny komfort i profesjonalizm.

Ranking szpitali w Wielkopolsce wg. internautów:

1. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc im. St. Staszica w Mosinie
2. Szpital Rehabilitacyjno-Kardiologiczny w Kowanówku
3. Wielkopolski Ośrodek Reumatologiczny w Śremie
4. Szpital Świętego Wojciecha w Poznaniu
5. Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera UM w Poznaniu
6. Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
7. Szpital MSWiA w Poznaniu
8. Szpital Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej
(...)
15. Szpital Średzki Serca Jezusowego

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.