Taniec Wielkanocny online - dziś mija termin przesłania nagrań!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich 7-8 latach Taniec Wielkanocny odbywał się w centrum różnych miast w Polsce, również w Środzie. W tym roku z powodu koronawirusa wydarzenie zorganizowane będzie w inny sposób - przez Internet.

- Drodzy średzianie, zapraszam serdecznie do udziału w Tańcu Wielkanocnym. Od kilku lat mamy taką tradycję, że po Wielkanocy wychodzimy na Stary Rynek w Środzie, żeby oddać chwałę Jezusowi Chrystusowi i zatańczyć razem. W tym roku szukaliśmy sposobu, jak to zrobić i znaleźliśmy. Dzięki Gospel Joy. Ten poznański zespół, który kilka razy występował w naszym mieście, pomimo koronawirusa i różnych ograniczeń nagrywa piosenki, np. https://www.youtube.com/watch?v=AMOZkftopjI – tłumaczy i zachęca do wzięcia udziału w Tańcu Wielkanocnym online Alina Korycka – koordynator Tańca Wielkanocnego.

Jeśli chcesz wziąć udział w Tańcu Wielkanocnym online wyślij nagranie do czwartku 23 kwietnia do godziny 22:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W poniższym linku zawarte są pliki instruktażowe do pobrania i wspomagania się nimi podczas nagrania https://megawrzuta.pl/filesgroup/4c6ada3b4f6fd0401c16b212c201e316.html?fbclid=IwAR3rGe_ABPvottrd1NRxbJiDgznxT6GXhwj2oBXSBbWYwOzjsPBCA00NrBo

Jeśli chcesz wziąć udział w Tańcu Wielkanocnym, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

1.Ściągnij pliki z instrukcjami i układem tanecznym
2.Nagraj video, jak tańczysz
3.W komputerze, telewizorze, jak Ci wygodnie, włącz nagranie z układem (wybierz odpowiednią dla siebie opcję), stanowić będzie ono ściągę, gdy będziesz się nagrywać
4.Nagraj się jak tańczysz układ, ustaw się tak, żeby było Cię wyraźnie widać w całości, a źródło światła było przed Tobą, w przeciwnym razie będziesz widoczny jako cień
5.Nagrywać możesz kamerką, aparatem lub komórką 
6.Jeśli nagrywasz komórką, to ustaw ją w pionie - tak, żeby mieściła się cała Twoja sylwetka
7.Proporcje obrazu 16:9, Full HD - sprawdź ustawienia w komórce
8.Wyślij plik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Sugerujemy korzystanie z https://wetransfer.com
9.Zanim wyślesz swoje nagranie, sprawdź czy jesteś na nim widoczny i czy wszystko jest w porządku
10.Opisz plik imieniem i nazwiskiem

Wysłanie pliku z nagraniem na powyższy adres, jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na użycie Twojego wizerunku w filmie, a tym samym w mediach.

Taniec Wielkanocny to inicjatywa międzynarodowa - taniec uliczny (taneczny flash mob) wykonywany jest w okresie Wielkanocy na całym świecie od 2011 roku. Zaczęło się od chrześcijańskiej grupy Up to Faith z Węgier, której przedstawiciele stwierdzili, że warto pokazać na placach i ulicach naszych miast, że zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to bardzo ważne wydarzenie napełniające radością i entuzjazmem, zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Po raz pierwszy zatańczono w Budapeszcie w 2010 roku. Rok później dołączyło ok. 50 dużych miast na całym świecie.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga na niebezpieczne zwierzęta!
Koronawirus: Stan na dzień 2 czerwca
Koszuty: Poranny wypadek na krajowej jedenastce
Lena Lighting: UV w koronawirusa
Koronawirus: Stan na dzień 1 czerwca