×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Tomasz

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Nadal trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie bójki z udziałem średzkiego policjanta. Przesłuchiwani są świadkowie.

Szymon K. z Gowarzewa (gmina Kleszczewo), który w grudniu 2019 r. zaatakował siekierą sąsiada został aresztowany na 3 miesiące. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie.

Nie żyje pochodząca z Ukrainy Oksana, która w 2018 roku dostała wylewu na terenie zakładu w Staniszewie pod Środą. Jej szef zamiast udzielić jej pomocy, zostawił ją na przystanku. Poinformował o tym Witold Horowski, były Konsul Honorowy Ukrainy w Wielkopolsce.

Funkcjonariusz ze średzkiej drogówki uczestniczył w bójce w lokalu. Był po służbie, ale jak pisze „Gazeta Jarocińska”, na imprezie w której uczestniczyli policjanci lał się alkohol.

Poseł Krzysztof Bosak, lider polskiego Ruchu Narodowego, kandydat w prawyborach na prezydenta w Konfederacji, 27 grudnia 2019 pojawił się w Środzie na obchodach 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Sprawa Jędrzeja C., któremu prokuratura zarzucała narażenie na utratę życia lub zdrowia Ukrainki Oksany, wróciła do sądu. Interweniowała prokuratura.

Komisja rewizyjna rady powiatu wzięła pod lupę działalność Powiatowego Centrum Inwestycji. Protokół nie pozostawia wątpliwości – w PCI nie dzieje się dobrze.

Wart ponad 160 tys. zł traktor skradziono z bazy Spółdzielni Kółek Rolniczych w Dominowie.Tak wygląda skradziony ciągnik

Aneta Kłopot-Wartecka wraca na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. To efekt ugody pomiędzy nią a PUP-em i prawnikami starostwa powiatowego.

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wykryciu przez inspekcję weterynaryjną w próbkach środowiskowych fermy drobiu bakterii Salmonella Enteritidis. Są to jajka pakowane w zakładzie w Zielnikach koło Środy.