GPŚ - Usługi graficzne

Co w tym roku będzie się działo na Średzkich Sejmikach Kultury?

Teatralna Majówka 2019 Wyróżniony

Już w piątek 24 maja w godz. 9:00-21:00 w średzkim Ośrodku Kultury w godz. 9:00-21:00 odbędzie się VI Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych.

Był jednym z kilku kandydatów na to stanowisko. W naborze pokonał pięciu konkurentów i został nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury. Bartosz Godziewski, bo o nim mowa, z początkiem tygodnia rozpoczął nową pracę. O jego zamierzeniach i planach rozmawiał z Radosławem Jagiełą.

Parafia pw. św. Jadwigi w Mądrem otrzyma 25 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na konserwację polichromii na północnej ścianie nawy głównej.

Zarząd Powiatu Średzkiego postanowił do 2022 roku oddać w użyczenie budynek znajdujący się przy stacji kolejki wąskotorowej w Zaniemyślu na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej Bana zapraszają na weekendowe kursowanie Średzkiej Kolei Powiatowej. Warto dodać, że w najbliższy weekend na czele wszystkich rozkładowych pociągów stanie parowóz Px48-1756.

Prawdopodobnie na początku czerwca będzie można całkowicie korzystać z nowego parku, który jest budowany na średzkich Łazienkach w pobliżu jeziora.

W Belwederze w Warszawie 2 maja obchodzony był Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Powraca temat strefy płatnego parkowania, która ma pojawić się w centrum Środy. Wiele jednak wskazuje na to, że w początkowym etapie jej działania nie będą pobierane opłaty.

Najmodniejsze kolekcje, ciekawe i oryginalne dodatki, torebki, kapelusze, biżuteria, sukienki, spodnie i apaszki. Zobacz jakie są trendy w modzie damskiej. Po modowe inspiracje zapraszamy do sklepu Via Del Corso (nieopodal postoju taxi).