GPŚ - Usługi graficzne

We wtorek, w wieku 93 lat zmarł kapitan Jarosław Wietlicki, prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej, podporucznik Wojska Polskiego, historyk. W 2003 roku otrzymał medal honorowy "Ad valorem".

W czwartek, 25 lipca z powodu prac konserwacyjnych Enea Operator zaplanowała wyłączenia prądu w Murzynowie Kościelnym oraz Kaplicy w gminie Dominowo.

Wojciech Marok ze srebrnym medalem w pchnięciu kulą i Sara Neumann z brązowym krążkiem w sztafecie 4 x 400 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w szwedzkim Boras. To był świetny weekend dla lekkoatletów ze średzkiego Orkanu.

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację 23-letniego Patryka Przygody z Pławiec (gm. Środa), który w ubiegłym roku doznał poważnego wypadku na drodze.

We wtorek z powodu prac konserwacyjnych w godzinach przedpołudniowych prądu nie będą mieli mieszkańcy części osiedla Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej.

Problem suszy, niskiej ceny wieprzowiny, warchlaków i tuczników, konkurencja ze strony marketów i podporządkowanie się obcemu kapitałowi – to tematy jakie poruszał Michał Kołodziejczak, założyciel Agrounii. podczas spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór w średzkim ośrodku kultury.

Mieszkańcy Nowego Miasta licznie stawili się na rynku, aby powitać kopię Jasnogórskiego Obrazu, który dotarł do tutejszej parafii w niedzielę 14 lipca.

W piątek 12 maja obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczął swoją peregrynację po gminie Krzykosy.

W niedzielne popołudnie 21 lipca warto przyjechać do Giecza, gdzie już po raz siódmy odbędzie się piknik historyczny Letnie o Piastach bajanie.

Od 1 lipca w Zaniemyślu trwały warsztaty letnie dla dzieci zorganizowane przez Gryfindoor Centrum Językowe.