Środa: Kto wykona remont „kipy”?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jeszcze w tym roku ruszy remont wiaduktu na słynnej „kipie”. Oferty złożyły dwie firmy. Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ZROT z Poznania i TORMEL sp. z o.o. z Komornik. Wybrana została najkorzystniejsza z nich.

Każda z ofert została poddana ocenie ze względu na cenę oraz gwarancję i rękojmia. Firma z Poznania uzyskała 53,31 punktów za cenę, która wyniosła 282 806,24 zł brutto, a firma z Komornik 60 punktów, za oferowaną cenę brutto 251 295, 46 zł. Jedna i druga firma otrzymała 40 punktów za 60-miesięczny okres gwarancji i rękojmia. Po podliczeniu punktów wygrała oferta Tormel (100 punktów). Zadanie ma zostać zrealizowane do 15 listopada 2020 roku.

- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że udało się wyłonić wykonawcę tego remontu, zwłaszcza że z każdym sezonem z coraz większą dozą niepokoju patrzyliśmy na stan wiaduktu. Oczywiście, konieczne jest podkreślenie, że aktualnie to miejsce posiada wszelkie dopuszczenia stosownych instytucji z zakresu nadzoru budowlanego, a prowadzenie pociągów jest całkowicie bezpieczne. Jednak myśląc o perspektywie rozwoju i rewitalizacji infrastruktury Średzkiej Kolei Powiatowej konieczne jest prowadzenie działań powstrzymujących proces niszczenia, który w ciągu kilku lat mógłby już doprowadzić bezpośrednio do zamknięcia wiaduktu – mówi Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Średzkiej Kolei Powiatowej.

Prace będą prowadzone na dwóch etapach. Bezpośrednio przy torze kolejki wymagana jest wymiana podkładów, a także izolacji. Następne działania wykonawca będzie prowadził bezpośrednio pod wiaduktem, w którym ze względu na ubytki widoczny jest już szkielet konstrukcji.

- Wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości dla pociągów normalnotorowych, kursujących po lini nr 272, która łączy Kluczbork z Poznaniem. Pogarszający się stan tego miejsca jest związany z upływem lat, warunkami atmosferycznymi oraz oczywiście bezpośrednim prowadzeniem pociągów. Liczymy, że tak zaawansowana inwestycja pozwoli na bezpieczną przejezdność przez co najmniej kilkanaście lat – mówi Krzysztof Kubiak. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion