Środa: Trwa remont spalinowej lokomotywy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pasjonaci z Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” rozpoczęli remont spalinowej lokomotywy Lyd2-63. Niedawno zakupili ten pojazd z własnych pieniędzy.

Remont lokomotywy szacowany jest przynajmniej na 20 tys. zł. Właśnie ta kwota widnieje w publicznej zbiórce, która została rozpoczęta na portalu www.zrzutka.pl. - Z środków zebranych planujemy wymianę silnika, regenerację układu chłodniczego, piaskowanie i malowanie poszycia blaszanego – mówi Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy średzkiego stowarzyszenia.

Dodajmy, że pierwsze prace przy lokomotywie już się rozpoczęły. Została zdjęta komora silnika oraz zestawy kołowe wraz z wiązarami. Nastąpiło piaskowanie, wyjęcie silnika i osprzętu, a także zdjęcie powietrznych zbiorników, zbiornika paliwa i wentylatora.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 11 sierpnia
Dziś znowu może być niebezpiecznie
Koronawirus: Stan na dzień 10 sierpnia
Enea - zdecydowanie mniej wyłączeń
Zmiany w pogodzie. Nie dajcie się zaskoczyć!