Środa: Powstanie strefa dla rodzin?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W inwestycyjnych planach gminy znalazła się rewitalizacja terenu na skrzyżowaniu ulic Topolskiej i Strzeleckiej. Jego realizacja będzie możliwa po uzyskaniu dofinansowania.

Na ostatniej sesji rady miejskiej w gminnym budżecie zabezpieczono kwotę 350 tys. zł. Było to niezbędne, aby gmina mogła ubiegać się o dofinansowane w ramach programu „Otwarte Strefy Aktywności” z Ministerstwa Sportu. Projekt dotyczy odnowienia kompleksu rekreacyjnego znajdującego się na rogu wspomnianych ulic. Obecnie znajduje się tam prowizoryczne boisko z dwoma bramkami i plac zabaw. Plany urzędników zakładają gruntowne odświeżenie terenu.

- Głównym pomysłem jest to, by podzielić teren gminny, który składa się z cztery gminnych działek na trzy strefy. Będzie to strefa główna, w której pojawi się boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30 x 20 m o nawierzchni ze sztucznej trawy, wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej i cztery kosze oraz możliwość grania w siatkówkę. Obok niego będzie też mała część sportowa na zasadzie fitness i części odpoczynkowej z ławkami – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Odnowieniu ulegnie też obecnie znajdujący się tam plac zabaw.

- Będzie to strefa przeznaczona dla rodzin. Planujemy tam kilka urządzeń, których obecnie nie ma na innych naszych placach zabaw. Chcemy tam zaprojektować zewnętrzne kręgielnie, szachy i warcaby oraz część ogólnodostępną na zasadzie wiaty rodzinnej – dodaje Orłowski. Całkowity kosztorys tego przedsięwzięcia został oszacowany na 700 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga na niebezpieczne zwierzęta!
Koronawirus: Stan na dzień 2 czerwca
Koszuty: Poranny wypadek na krajowej jedenastce
Lena Lighting: UV w koronawirusa
Koronawirus: Stan na dzień 1 czerwca