Środa: Drewniana platforma na Górce Wojtaszaka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwają końcowe roboty przy budowie platformy widokowej na Górce Wojtaszaka. Ze szczytu wzniesienia można zobaczyć m.in. okoliczne zabudowania.

Drewniana platforma o wymiarach 12 x 5 metrów stanęła na szczycie słynnej górki przy średzkim jeziorze i ma pełnić funkcję punktu obserwacyjnego. Zakup tej konstrukcji wyniósł nieco ponad 25 tys. zł. W planach było też ustawienie dodatkowych schodów prowadzących na górkę. Ostatecznie uznano, że nie ma takiej potrzeby i bez większych przeszkód można wdrapać się na wzniesienie.

Dodajmy, że to kolejna z inwestycji prowadzonych przez Urząd Miejski w pobliżu średzkiego jeziora. Niedawno zakończyły się prace renowacyjne przy mostku łączącym starą części parku Łazienki z nowym parkiem tematycznym. Uzupełniono też chodniki w pobliżu wspomnianego przejścia. Powstały też dwa nowe przejścia dla pieszych. Sama górka przy korzystnej aurze ma być wykorzystywana w miesiącach zimowych jako tor saneczkowy. Z kolei w miesiącach letnich będą mogli korzystać się z niej przedstawiciele innych sportów, m.in. modelarze.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga na niebezpieczne zwierzęta!
Koronawirus: Stan na dzień 2 czerwca
Koszuty: Poranny wypadek na krajowej jedenastce
Lena Lighting: UV w koronawirusa
Koronawirus: Stan na dzień 1 czerwca