Środa: Amfiteatr na plantach?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pojawiła się koncepcja wybudowania amfiteatru w parku przy ul. Kościuszki. Władze miejskie chcą na ten cel uzyskanie zewnętrzne dofinansowanie.

Jak poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, przygotowywana jest dokumentacja tego zadania. To niezbędny warunek, aby ubiegać się o dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich. Na najbliższej sesji rady miejskiej na ten cel zostanie przeznaczone 75 tys. zł. Będzie to nowy punkt wprowadzony do budżetu pod nazwą „budowa amfiteatru miejskiego w ramach rewitalizacji terenu części parku planty w celu zachowania dziedzictwa kulturalnego miasta Środa Wielkopolska”.

Według planów władz miejskich, amfiteatr nie będzie przeznaczony pod imprezy masowe, tylko nieco bardziej kameralne. Poza samą scenę pojawi się też zaplecze z szatniami. Niewykluczona jest też budowa toalety miejskiej. Ponadto w planach urzędników jest upamiętnienie miejsca związanego z dawnym przebiegiem murów miejskich.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ