Środa: Kiedy wyrobimy paszport?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa budowa punktu paszportowego w pomieszczeniach przy ul. Żwirki i Wigury. Wiele wskazuje na to, że niezbędne prace adaptacyjne zakończą się w marcu.

Przypomnijmy, że umowa na stworzenie nowego punktu paszportowego została podpisana w listopadzie 2019 r. – Do dziś wykonano remont pomieszczeń, elektrykę i sieć informatyczną, zabudowę meblową, a także ławki do poczekalni. Łączny koszt wykonanych robót to 157 401,88 zł – informuje Paulina Piątek, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego. Do wykonania pozostał jeszcze remont toalet i dostosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zakup drzwi. Wszystkie prace remontowe w budynku zostaną zakończone do końca marca.

Całkowity koszt remontu poniesie powiat, bo to właśnie do tej jednostki administracyjnej należy budynek przy ul. Żwirki i Wigury. Z kolei wszystkie koszty użytkowania będzie ponosić Urząd Wojewódzki w Poznaniu, który poprowadzi punkt paszportowy. Rozpoczęcie działalności ma nastąpić nie później niż w połowie maja. Możliwe, że stanie się to szybciej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ