Środa: Na Korbolach powstanie nowy park

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Władze miasta i powiatu chcą stworzyć nowy park przy ul. Kosynierów. Będzie to związane z 100. rocznicą powstania pobliskiego Zespołu Szkół Rolniczych.

Mimo, że teren formalnie jeszcze należy do powiatu, to już wkrótce może on należeć do gminy. Jak informował na ostatniej sesji burmistrz Piotr Mieloch, w tym roku z okazji 100-lecia„Rolibudy” na terenie przy ul. Kosynierów posadzonych zostanie 100 drzew. W projekt aranżacji tego miejsca ma zaangażować się Fundacja Kórnicka i przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego.

Przypomnijmy, że pieniądze na stworzenie parku znalazły się w ubiegłorocznym budżecie powiatu, jednak do inwestycji nie doszło. – Nie ma dramatycznej potrzeby natychmiastowego poszukiwania kolejnych miejsc zielonych. Oczywiście jestem za tym, żeby nasze miasto miało piękne zielone miejsce, ale myślę, że trzeba to zrobić we współpracy z gminą. Postanowiłem namówić zarząd na wyłączenie tego zadania z budżetu powiatu i przemyśleć i przedyskutować inną realizację takiego pomysłu wraz z gminą – mówił starosta Ernest Iwańczuk w wywiadzie dla GPŚ w lutym 2019 r.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ