Środa: Drugi parowóz do dalszego remontu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

140 tysięcy z budżetu powiatu zostanie przeznaczone na remont drugiego parowozu. Decyzja została podjęta przez radnych powiatowych na środowej sesji.

Ta kwota została przesunięta z funduszy, które wstępnie miały być przeznaczone na remont torowiska. Modernizacja drugiego parowozu i dopuszczenie go do ruchu jest jednym z celów kolejarzy na najbliższe miesiące. 

- Nie będzie tak, że nowo wyremontowany parowóz wyjedzie już z początkiem sezonu. Przed nami bardzo dużo pracy. Kiedy do tego dostrzeżemy fakt, że każdy z nas posiada swoje obowiązki zawodowe bądź jest studentem, to sytuacja się nieco spowalnia. Pomimo ogromnej pasji nie możemy zatracać życia codziennego i swoich obowiązków. Liczymy jednak, że prace pójdą według założonego planu – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Średzkiej Kolei Powiatowej. Aktualnie kolejarze czekają na dotarcie obręczy do parowozu z Republiki Południowej Afryki.

Przypomnijmy, że w tym roku na funkcjonowanie Średzkiej Kolei Powiatowej z budżetu trzech samorządów zostanie przekazane 800 tys. zł (500 tys. zł – z budżetu powiatu, 200 tys. zł – z budżetu gminy Środa i 100 tys. zł – z budżetu gminy Zaniemyśl). Te pieniądze w znacznej części zostaną przeznaczone na modernizację torowiska. Istotną częścią będzie też remont wiaduktu nad linią normalnotorową, które też jest przewidziany do realizacji.

Kolejarze mają też nadzieję, że do pociągów turystycznych w tym roku zostanie dołączony wagon barowy. Warto również wspomnieć, że w grudniu na stacji Środa Miasto pojawiło się 11 kamer, które są odpowiedzią na pojawiające się akty wandalizmu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ