Nowy skwer ma powstać w pobliżu ronda im. Jana Pawła II. Nowy skwer ma powstać w pobliżu ronda im. Jana Pawła II.

Planują nowy skwer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teren na skrzyżowaniu ul. Lipowej i Niedziałkowskiego zostanie zagospodarowany na potrzeby nowego skweru. Właśnie trwają niezbędne prace projektowe.

Na wspomnianym fragmencie obecnie najbardziej charakterystycznymi elementami są tablice reklamowe. Nie jest wykluczone, że w ramach projektu zagospodarowania terenu nastąpi ich powolne znikanie. Rozważane jest w tym miejscu umieszczenie fontanny zdemontowanej ze Skweru Powstańców Wielkopolskich (tam, gdzie obecnie znajduje się pomnik). Aktualnie trwają prace projektowe i ustalanie wstępnego kosztorysu inwestycji. Zakończą się one w czerwcu.

W ostatnich tygodniach w mieście pojawiło się też kilkadziesiąt nowych nasadzeń na istniejących skwerach, m.in. w pobliżu pomnika J.H. Dąbrowskiego przy wieży ciśnień, a także na rogu ul. Paderewskiego i Piłsudskiego. Jak poinformował Waldemar Owczarzak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, planowane są kolejne nasadzenia na parkingu przy tamie, w pobliżu jeziora średzkiego. Mogą się one pojawić na początku jesieni.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA