Możliwe, że pętla przesiadkowa komunikacji miejskiej zostanie przeniesiona na ul. Inwalidów Wojennych. Możliwe, że pętla przesiadkowa komunikacji miejskiej zostanie przeniesiona na ul. Inwalidów Wojennych.

Będzie zmiana pętli?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Władze gminy i powiatu przymierzają się do zmiany lokalizacji tzw. pętli przesiadkowej, funkcjonującej w komunikacji autobusowej.

Obecnie ten punkt znajduje się przy ul. Lipowej. Wśród obecnych włodarzy pojawił się pomysł przesunięcia postoju autobusów na pobliską ul. Inwalidów Wojennych.

- To miejsce jest położone w centrum miasta i nie będzie uciążliwe dla okolicznych mieszkańców tak, jak to było w przypadku ul. Lipowej. Bliskość szkoły też nie przemawiała za pozostawieniem węzła przesiadkowego właśnie w tym miejscu. W godzinach porannych tworzyły się tam korki, a natężenie ruchu było zdecydowanie zbyt duże. Składali się na nie rodzice przywożący dzieci do szkoły i ruszające autobusy miejskie oraz szkolne – mówi starosta Ernest Iwańczuk.

Planowana nowa lokalizacja węzła przesiadkowego nie jest przypadkowa. - Na parkingu przy ul. Inwalidów Wojennych można zorganizować duże perony dla autobusów. Ograniczy to miejsca parkingowe, jednak mamy nowy plac przeznaczony do postoju samochodów przy ul. Westerplatte. Taki pomysł może przyciągnie też mieszkańców do korzystania z komunikacji, a w zamian zrezygnują z dojazdu do centrum własnymi samochodami – dodaje E. Iwańczuk.

Przesunięcie pętli może nastąpić w czerwcu. Nie jest to jedyna z planowanych zmian. – Chcemy też uprościć rozkład jazdy, a graficzny plan autobusów od czerwca umieścić na każdym przystanku tak, aby mieszkańcy mogli łatwo zobaczyć, gdzie mogą się przesiąść do innej linii, bądź którą linią dojadą w konkretne miejsce (podobnie jak na stacjach np. metra) – kończy E. Iwańczuk.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.